czwartek, 19 lipca 2012

Revitacell- Czy zdziała cuda i odmieni współczesną kosmetykę estetyczną?

Nowości i innowacje w kosmetyce to chyba coś co nas interesuje panie. 
Skład kosmetyków biodermokosmetyków Revitacel to krok w przyszłość, czy kolejna kontrowersja?
Preparaty Revitacell  zawierają zwierzęce komórki macierzyste. 
Do tej pory mieliśmy do czynienia z roślinnymi komórkami macierzystymi, które mają pomagać nam w walce z nieuchronnym procesem starzenia się komórek.

Może warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat samych komórek macierzystych. Komórki macierzyste to komórki pinia, które posiadają zdolność do nieograniczonego podziału oraz odnawiania swojej puli posiadają również zdolność różnicowania się do innych komórek.
Komórki macierzyste stymulują pozostałe komórki do  proliferacji i produkcji białek. Wszystko za sprawą produkcji czynników wzrostu.

 Badania nad zawartymi w Revitacell komórkami udowodniły iż pozyskane z poroża komórki wykazują 7 z 10 możliwych do zaobserwowania w naturze czynników wzrostu. Co sprawia że komórki pochodzenia zwierzęcego uplasowały się tuż po komórkach macierzystych pochodzenia ludzkiego. 


Komórki macierzyste mają szerokie zastosowanie w współczesnej kosmetyce za sprawą swoich właściwości, do których możemy zaliczyć pobudzanie komórek do odbudowy, stymulowanie skóry do regeneracji. Stąd też ich częsta obecność w kosmetykach przeciwzmarszczkowych.

Kosmetyczne nowości idą o krok dalej szukając środków zapewniających wieczną młodość. Naukowcy dowodzą iż komórki macierzyste pochodzenia roślinnego wykazują niższą skuteczność w regeneracji przemijającego piękna niż komórki pochodzenia zwierzęcego.

Komórki macierzyste robią karierę w świecie kosmetyki estetycznej już od dawna. Zeszłoroczny  IX Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging całkowicie zdominowały wieści o dobroczynnym wpływie komórek macierzystych. Komórki macierzyste to autowypełniacze stymulujące skórę do samoczynnego odmładzania.

Produkty Revitacell które wkrótce wejdą do sprzedaży to nie tylko kosmetyki przeznaczone do walki z zmarszczkami, w skład nowej linii kosmetyków które mają zrewolucjonizować podejście do kosmetyki wchodzą również środki zapobiegające utracie piękna włosów oraz brwi i rzęs.


Stem Cells Eyelashes Therapy Revitacell To kuracja stworzona w celu regeneracji rzęs i brwi produkt ma na celu zapobieganie wypadaniu rzęs i stymulację ich wzrostu- Póki co możemy o nim powiedzieć tylko tyle. Póki nie zostaną wprowadzone do sprzedaży pozostaje nam jedynie wiara w zapewnienia producentów.Stem Cells Eyelashes Therapy Revitacell kosmetyczne remedium


Stem Cells Hair Therapy Revitacell

Kolejny produkt to stymulator odnowy komórkowej cebulek włosów. W sumie wszystkie produkty mają na celu to samo odbudowę i przyspieszenie regeneracji. Więc ciężko się tu rozwodzić nad właściwościami.


Stem Cells Eyelashes Therapy Revitacell kosmetyczne remedium

Stem Cells Face Therapy Revitacell

Tu już mamy do czynienia z klasyczną walką z zmarszczkami.
 Do tej pory mogłyśmy wypróbować roślinne komórki macierzyste- które wykazują niższą skuteczność w walce z zmarszczkami. Poza zwierzęcymi komórkami macierzystymi krem zawiera zastrzyk energii z witaminy B5, alantoiny, oleju z pestek winogron, małocząsteczkowego kwasu hialuronowego oraz masła shea.

 Stem Cells Face Therapy Revitacell kosmetyczne remedium


Głównym składnikiem aktywnym są  NHAC Biocervin MIC-1. MIC-1 to odkrycie Wrocławskich naukowców. Z tego też powodu warto poświęcić temu odkryciu trochę uwagi, w końcu nie często zdarza się nam przypisać polskim naukowcom rewolucję w kosmetyce.

MIC-1 pozyskano z poroża jeleni. Poroże to najszybciej regenerujący się organ u ssaków. Właściwości zaobserwowane przez naukowców przyczyniły się do hodowli kolonii komórek macierzystych. Komórki macierzyste hodowane są za pomocą ultradźwięków. Pozyskano w ten sposób  aktywną mieszankę mikro i makrobiocząstek.

Otrzymaliśmy wodną mieszaninę aktywnych białek, nienasyconych kwasów tłuszczowych, fosfolipidów, cukrów i soli mineralnych bez użycia detergentów lub toksycznych, lotnych rozpuszczalników organicznych - dodaje Tomasz Gębarowski, kierownik działu produkcji Stem Cells Spin S.A., spółki, która dziś zajmuje się komercjalizacją wyników badań naukowców. 

MIC-1 to połączenie aktywnych czynników peptydowych i kolagenu.
Możemy być spokojni odkrycie zostaje u nas za sprawą opatentowania wynalazku i jego składu zarówno w Polsce jak i zagranicą. Kompozycja składników to prekursorskie działania w dziedzinie kosmetyki.
Formuła zapobiega procesowi starzenia, ale również przywraca równowagę metaboliczną. Produkt wywołuje impuls który stymuluje komórki do namnażania, stymuluje białka budujące włókna kolagenowe. Impuls powoduje  syntezę nowego kolagenu, kwasu hialuronowego, elastyny i biopolimerów.
Te same białkowe czynniki wzrostu wpływają  na komórki włosów brwi i rzęs.

Trzeba przyznać Polscy naukowcy zaskoczyli nas po raz kolejny dziś nie tylko robotyka i inne dziedziny nauki szczycą się wpływem Polskich wynalazków lecz również i kosmetyka estetyczna. 
O wpływie Biodermokosmetyków Revitacell dowiemy się już wkrótce, gdy przyjdzie nam przetestować je na własnej skórze. 
Póki co pozostaje nam czekać na oficjalną premierę.
Trzymamy kciuki za Polską kosmetykę estetyczną wspartą siłą nauki.

Pozdrawiam Klaudia.

9 komentarzy:

 1. Jakoś nie jestem w stanie w to uwierzyć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja tez nie do końca wierzę bo za dużo cudów na raz obiecują. Fakt faktem badania wykazały co wykazały ale co rogi jelenia mają do ludzkich komórek?

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Ja uwierzę jeśli sama wsadzę tam paluchy i przetestuję. Od zawsze jestem kosmetycznym niedowiarkiem- Ale badania naukowe są badaniami. Należy tylko pamiętać że badana grupa - na podstawie której nalicza się skuteczność w pc to szczegółowo dobrane osoby - czyli łatwe przypadki. Podejrzewam że na mnie to wszystko by nie podziałało bo natury nie przeskoczę mam średniej długości rzęsy- słabe cienkie zniszczone włosy.
   Nie zrobię się nagle panną z rzęsami jak koń i włosami jak wioletta willas

   Usuń
 3. Troche wiedzy jak ktoś się nie orientuje i nie ma bladego pojęcia co to są komórki macierzyste,nie jest zagłębiony w tym temacie to wcale się nie dziwie że niedowieża

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zagłębienie to inna sprawa ale czysty sceptycyzm wywołany silną kampanią reklamową to druga strona medalu. Ile już było takich złotych środków?

   Usuń
 4. Co rogi jelenia mają do ludzkich komórek?tak napisałaś i tu jest już niewiedza chodzby nawet w tym co piszesz nieorientujesz się w tych sprawach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naturalnym jest różnicowanie poroża jelenia i komórek ludzkich. Jak Klaudia wskazała "pozyskane z poroża komórki wykazują 7 z 10 możliwych do zaobserwowania w naturze czynników wzrostu" -więc zgodność nie jest 100%. Ania, może oświecisz nasz swoją wiedzą? Bo taka pusta krytyka tylko Ciebie ośmiesza.

   Usuń

Dziękujemy za zainteresowanie naszym blogiem.
Każdy komentarz jest dla nas niezmiernie ważny
i napędzający do dalszego prowadzenia bloga.
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie.
Klaudia i Aga

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...