wtorek, 8 maja 2012

Poznajmy się


Jak już wspominałyśmy recenzje oraz porady kosmetyczne spłodzimy wspólnie z Agnieszką, postanowiłyśmy więc przybliżyć wam nieco nasze skromne osoby głównie z punktu widzenia naszych potrzeb. Różnimy się nieco. No to przejdźmy do sedna :)
Oto cała Aga:
Moja cera:
Mam bardzo wrażliwą skórę i to nie tylko na twarzy, ale także na całym ciele. Skłonną do zaczerwienienia i przesuszania się. Moja cera jest bliżej niezidentyfikowana – sucha na policzkach i tłusta w tzw strefie T czyli na czole i policzkach – można ją określić jako mieszaną, ale jakiś czas temu dowiedziałam się że jest ona naczynkowa ( Pani kosmetyczka mnie uświadomiła). Choć mam 27 lat i wydawałoby się że zmarszczki mi jeszcze nie groźne, to zaczynają się już po woli pojawiać – szczególnie w okolicach oczu i na czole. Mam także problem z niedoskonałościami mojej buzi. Przetłuszczonej skórze towarzyszą pojedyncze wypryski z którymi walczę już od młodych lat.
Moje włosy:
Mam bzika na punkcie moich włosów. Są bardzo ciężkie do ujarzmienia. Natura obdarzyła mnie w niesforne puszące się loki, a ja nie mogę się z tym pogodzić i codziennie traktuje je prostownicą. Wiem, wiem to niemądre szczególnie, że mając tyle lat powinnam już się do nich przyzwyczaić i dać im spokojnie się kręcić. Ale jak to mówią kobiecie nigdy nie dogodzisz. Jakby tego było mało są skłonne do nadmiernego przetłuszczania się u nasady a przesuszania na końcach. Ciągle szukam szamponu który by mi przypasował ale niestety takowego jeszcze nie znalazłam. Ostatnio czytałam że powinniśmy zmieniać szampony przynajmniej co miesiąc aby nasze włosy nie przyzwyczajały się do składu szamponu bo wtedy efekt może być zupełnie odwrotny i zamiast pomagać naszym włosom mogą im szkodzić. Co o tym myślicie? Mi jest ciężko to ocenić ponieważ zmieniam szampony co chwila i moje włosy nawet nie zdążą się przyzwyczaić do składu szamponu.Klaudia pod lupą:
Moja cera:
Jeśli napiszę, że moja cera to katastrofa pewnie was nie zadziwię. Mam 25 lat moja skóra to zlepek kilku kłopotliwych dolegliwości i masy niedoskonałości. Moja skóra jest stosunkowo sucha na policzkach, odwodniona. Mimo mojego wieku mam do tej pory uciążliwe zmiany trądzikowe. Wiem jestem niepoprawna zdarza mi się wycisnąć nieprzyjaciela, co skutkuje długim gojeniem się ranki, pojawianiem się przebarwień o dość dużej różnicy pigmentacyjnej. Często w miejscu potraktowanym przeze mnie dość brutalnie mimo upływu czasu można zaobserwować suche skórki, co doprowadza mnie do szału- zwłaszcza dlatego, że nie unikam peelingu. Mam dość rozszerzonych porów. podobnie jak Agnieszka przetłuszczam się w strefie T.
Moje włosy:
Podobnie jak Aga wariuję na punkcie swoich włosów. Są cienkie chyba dość gęste, nie przypominam wyliniałej z powodu wielokrotnego maltretowania szczotką lalki Barbie.
Za sprawą licznych eksperymentów koloryzacyjnych moje włosy są zniszczone- przez zniszczone mam na myśli zmasakrowane włosy. Dość szybko przetłuszczam się u nasady, z tego tez powodu jestem zmuszona do częstego mycia włósów, co nie służy przesuszonym końcówkom. Ostatnimi czasy wyliniałam. Moje włosy poniewierały się po podłodze w całym domu. Jestem na etapie odbudowy moich kłaczków i sukcesywnego, lecz powolnego zapuszczania czupryny.
Moje włosy są proste niezbyt podatne na stylizację.


Produkując się wspólnie nad tym wpisem chciałyśmy przedstawić wam nieco nasze potrzeby kosmetyczne, to właśnie one dyktują wybór recenzowanych przez nas kosmetyków. Obiektem naszej uwagi są nie tylko kosmetyki pielęgnacyjne. Poświęcimy również dość dużo uwagi makijażowi. Nie ominie was rzecz jasna lektura na temat pielęgnacji włosów oraz paznokci. Nie zabraknie również pielęgnacji ciała.
Mamy nadzieję, że poświęcicie nam trochę czasu i wyruszycie z nami w podróż w poszukiwaniu złotego środka w każdej z wyżej wymienionych dziedzin kosmetyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za zainteresowanie naszym blogiem.
Każdy komentarz jest dla nas niezmiernie ważny
i napędzający do dalszego prowadzenia bloga.
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie.
Klaudia i Aga

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...