wtorek, 24 marca 2015

Rozterki skórne: Peeling medyczny

Od jakiegoś czasu myślę o peelingu medycznym. Czyli złuszczaniu naskórka na poziomie pro pod okiem dermatologa. Intensywne złuszczanie to doskonała forma walki z starzeniem się skóry. Pozbywając się z powierzchni skóry warstw zrogowaciałego naskórka w bardziej inwazyjnej  perspektywie powoduje widoczne odmłodzenie skóry.

Dzisiejszy post powstaje głównie po to by zadać wam kilka pytań, ponieważ chciałabym skorzystać z waszych doświadczeń i wybrać opcję najbardziej korzystną dla mojej skóry.
Na czym polega peeling medyczny?
Peelingi medyczne (chemiczne) mają na celu kontrolowane złuszczanie naskórka i głębszych warstw skóry za pomocą aplikacji substancji chemicznej.  Skutkiem zabiegu jest wyeliminowanie niedoskonałości takich jak blizny, zmarszczek, przebarwienia, plamy, łojotok, rozszerzone pory. Odpowiednio dobrana mieszanina związków chemicznych (kwasów) o określonym stężeniu penetruje skórę na wymaganej głębokości wpływając na poprawienie i uregulowanie funkcji skóry. Efektem jest  odmłodzenie, odświeżenie, wygładzenie, regeneracja cery i jej zagęszczenie. 

Istnieje bardzo wiele rodzajów peelingów medycznych- każdy z nich jest wynikiem zastosowania innego kwasu i substancji pomocniczych, dzięki czemu wyróżniamy peelingi dla cery trądzikowej, naczynkowej, suchej oraz tłustej. Innymi słowy mamy do dyspozycji cały wachlarz peelingów dostosowanych do typu naszej cery.

Moja skóra obecnie przypomina raczej skórę mieszaną z skłonnością do wysuszenia z pojawiającymi się raz na jakiś czas niedoskonałościami w postaci "pryszcza tu i pryszcza tam". Posiadam widocznie zarumieniony nos. 
Zatem już na tym etapie opisu problemów mojej skóry pojawia się pytanie: Który kwas najskuteczniej zedrze zrogowaciały naskórek z mojej skóry. Posiadam również widoczne zagłębienia w skórze- blizny potrądzikowe, które średnio poprawiają wygląd mojej skóry.


Kolejną istotną informacją jest fakt iż nie mogę pozwolić sobie na " rekonwalescencję" skóry po zabiegu trwającą dłużej niż dwa dni- tryb życia nie sprzyja najwyraźniej inwazyjnym zabiegom wymagającym gonienia się skóry. Już dwa dni po zabiegu złuszczania moja skóra musi być gotowa na makijaż i konfrontację z rzeczywistością. 


Na to pytanie odpowiedziałam sama sobie przeglądając materiały na temat peelingów medycznych na stronie tourmedica.pl


Strona umożliwia wyszukanie na terenie wybranego przez was miasta lokalizacji oferujących zabieg peelingu medycznego (lub wielu innych interesujących was zabiegów medycyny estetycznej)  oraz zapoznanie się z cenami takiej przyjemności.
Po wyszukaniu kliniki medycyny estetycznej  oferującej zabieg w satysfakcjonującej nas cenie pozostaje nam jedynie wyszukanie w internecie opinii na temat kliniki- dzięki czemu nie wylądujemy przypadkiem na fotelu zabiegowym w klinice wybranej absolutnie przypadkowo.


Ogólnie zależy mi najbardziej na spłyceniu blizn potrądzikowych oraz nadaniu młodzieńczego blasku skórze.
Nie mam zielonego pojęcia jaką opcję wybrać i czy istnieje na tym świecie peeling medyczny  złuszczający dostatecznie głębokie partie naskórka  by nadać jej młodzieńczy wygląd unikając konieczności gojenia się skóry przez tydzień. 

Dlatego też proszę was o radę w tym zakresie.
HELP ME UP!


6 komentarzy:

 1. Nie wypowiem się bo się nie znam, ale chętnie poczytam co powiedzą osoby, które taki zabieg np miały. Wydaje się całkiem spoko, ale wiadomo, ze czasem obiecują gruszki na wierzbie...

  OdpowiedzUsuń
 2. nigdy o nim nie słyszałam, może jest skuteczny, ale zdjęciom z internetu jakoś nie ufam - zawsze wydawało mi się, że polepszają je fotoszopem, a takie już nie są dla mnie rzetelne :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Osobiście nie miałam robionego takiego peelingu, ale miałam kontakt z osobami, które się mu poddały i powiem szczerze, że 90% z nich żałowało tej decyzji ...

  OdpowiedzUsuń
 4. wygląda obiecująco a jak jest naprawdę?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ogólnie zdecydowała bym się na taki peeling by spłycić te dołki na twarzy po bliznach i potwornych pryszczorach.
  Jednak trudno o dobrą radę w temacie. A też jak każda z nas boję się celować po cenniku lub ofertach

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za zainteresowanie naszym blogiem.
Każdy komentarz jest dla nas niezmiernie ważny
i napędzający do dalszego prowadzenia bloga.
Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie.
Klaudia i Aga

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...